רויאל מדידות

מודד מוסמך זמין עכשיו!

מיפוי פוטוגרמטרי

מיפוי פוטוגרמטרי מאפשר יצירת מפות מדידה על ידי שימוש בצילומי אוויר הנעשים באמצעות רחפנים. זוהי אחת משיטות המדידה הכי מתקדמות שיש, כזו שעושים בה שימוש באופן תדיר. בזכות האופציה הזו, ניתן למדוד שטחים נרחבים במיוחד הנפרסים על פני דונמים רבים. מה שהיה בעבר נשמע כמו משימה קשה או סבוכה, כיום הופך להיות לעניין פשוט.
מיפוי פוטוגרמטרי

☑️ הכנת מדידה פוטוגרמטרית מדויקת

☑️ שירותי צילום פוטוגרמטרי

☑️ מודד ויועץ מיפוי פוטוגרמטרי 

☑️ זמינות מידית ומחירים הוגנים.

☑️ להצעת מחיר עבור מיפוי פוטוגרמטרי:

חייגו עכשיו 077-9967404 📞

מה זה פוטוגרמטריה?

פוטוגרמטריה זה השם של שיטת המדידה הספציפית הזו שזוכה לאהדה רבה אצל מודדים מוסמכים. בשונה משיטות מדידה אחרות שמצריכות עבודה מאומצת, כאן ניתן לבצע מדידה בקלות רבה.

המשימה הקשה באמת תהיה לקחת את הנתונים שהתקבלו מהרחפן, ולהפוך אותם למפת מדידה קריאה. פיענוח תצלומי אוויר זוהי משימה שרק מודדים עם ידע והבנה בתחום יכולים לבצע אותה כמו שצריך.

מיפוי פוטוגרמטרי מביא תמונה מדויקת של השטח, בזכותה ניתן יהיה להבין בדיוק מהו גודל השטח ללא טעויות. כל בר דעת מבין כי טעות קטנה במדידות עשויה לגרום לכך שיהיה צורך לחזור עליהן פעם נוספת.

אף אחד לא ירצה למצוא את עצמו מודד את השטח פעם אחר פעם ללא הפסקה.

פוטוגרמטריה מיפוי
פוטוגרמטריה מיפוי

יתרונות המיפוי הפוטוגרמטרי

  • הנתונים מראים כי מדובר על מדידה מדויקת מאוד, כזו שלא גורם לטעויות בעת ביצוע הבנייה. אם כבר תבחרו בטכניקת מדידה ספציפית, היא חייבת להיות טכניקת מדידה נכונה להפליא. מיפוי פוטוגרמטרי לא רק מכסה שטחים נרחבים, הוא עושה זאת תוך אחוזי דיוק מרשימים מאוד.
  • בזכות מיפוי פוטוגרמטרי ניתן יהיה למדוד שטחים גדולים מאוד, כאלה שמודד מוסמך לא מסוגל למדוד. אי אפשר לצפות מאיש מקצוע שימדוד שכונות מגורים או שטחים חקלאים רחבי היקף. בכל זאת היכולות שעומדות לרשותו תהיינה יכולות מוגבלות בשל היותו אדם אחד.
  • הזמן שלוקח למדוד שטח באמצעות פוטוגרמטריה הינו קצר למדי. אם אתם צריכים את המידע במהירות, אין סיבה שלא תבחרו באפשרות המדידה הזו. את הנתונים מקבל המודד על המקום, כעבור זמן קצר כבר ניתן להפוך את הנתונים למפת מדידה מדויקת.
  • מפת מדידה שנעשה על ידי מיפוי פוטוגרמטרי תהיה מפת מדידה קבילה במקומות רבים. גם הרשויות המקומיות וגם קבלנים מוסמכים ישמחו לעבוד עם המפה הזו. מה שאומר שגם אם ביצעתם מדידה פוטוגרמטרית אחת, היא תשרת אתכם בצורה נאמנה לאורך זמן רב.

מתי עושים מיפוי פוטוגרמטרי באמצעות רחפנים?

לא צריך לבצע מדידה באמצעות רחפנים בכל פעם שצריך למדוד שטח קטן יחסית. השימוש ברחפנים לצילומי אוויר יהיה אפקטיבי ברגע שהשטח אותו צריך למדוד נפרס על פני דונמים רבים.

במקרה כזה המודד יהיה חייב להשתמש בכלים מתקדמים שיאפשרו לו להשיג את התוצאה הכי מדויקת שיש. פוטוגרמטריה מקלה מאוד על המודד, אך גם מאפשרת לכם לדעת כי הנתונים יהיו הכי נכונים שיש.

מתי עושים שימוש בשיטת המדידה הזו? כאשר רוצים למדוד שכונות, כאשר מודדים שטח בנייה רחב או אפילו בעת מדידת שטחים חקלאיים.

כל המקרים הללו מחייבים אתכם לחשוב בצורה קצת שונה בהשוואה לבדרך כלל. אם התרגלתם לראות מודדים מוסמכים עושים שימוש בכלים מיושנים, הגיע הזמן שתכירו את הכלים החדשים.

אורתופוטו ומיפוי פוטוגרמטרי
אורתופוטו ומיפוי פוטוגרמטרי

כיצד מבצעים מיפוי פוטוגרמטרי?

את העבודה עצמה עושה המודד המוסמך שאותו בחרתם לטובת ביצוע המשימה. תוכלו למצוא חברת מדידות שמתמחה בביצוע מדידות עם רחפנים ועם כלים מתקדמים. איש המקצוע מטעם החברה מטיס את הרחפן לאורכו ולרוחבו של השטח אותו מודדים.

המטרה המרכזית תהיה לקבל תמונת מצב מדויקת של השטח, ולזהות כל מיני בעיות מעל לפני השטח. לאחר שהרחפן סורק את השטח כולו ניתן יהיה להוציא ממנו את הנתונים שנאספו בתוכו. מדובר על רחפן מיוחד שמיועד לביצוע מדידות פוטוגרמטריה.

כאן כבר נכנסת המיומנות והמקצועיות של המודד המוסמך מטעם אותו משרד מדידות. הוא אמור לקחת את הנתונים ולהפוך אותם לכדי מפת מדידה קונקרטית. זוהי הסיבה שבגללה אינכם יכולים לבצע את המדידה בעצמכם, חובה לפנות למומחה בתחום המדידות.

האם מדידת שטח קרקע עם רחפן היא חובה?

אף אחד לא מחייב אתכם למדוד את שטח הקרקע בצורה כזו או אחרת. לכל חברת מדידות יש את הטכניקות שלה לביצוע מדידת קרקעות בצורה אמינה ומדויקת.

היתרונות של מיפוי פוטוגרמטרי עם רחפן הם רבים, לכן מדובר על שיטה מאוד פופולארית. אם לא בא לכם למצוא את עצמכם מבזבזים זמן יקר, זוהי בהחלט יכולה להיות בחירה מוצלחת.

הביאו את עצמכם למצב בו אתם יודעים בדיוק מהו גודל השטח שניצבת לפניכם כדי להתחיל בבנייה. פוטוגרמטריה לא תהיה הבחירה הראשונה, אך היא בהחלט חייבת להיות בין האופציות הנמצאות על הפרק.

כאשר המטרה הסופית תהיה לראות כי המדידה בוצעה לפי כל הסטנדרטים הכי מחמירים שיש. כך תוכלו להתבסס עליה כאשר אתם מגיעים לרשות המקומית או לעבודה מול קבלן.

מדידה פוטוגרמטרית
מדידה פוטוגרמטרית

זה המחיר שתשלמו על מדידה פוטוגרמטרית

רוצים לבצע מיפוי פוטוגרמטרי אך אינכם מודעים לעלויות? נדגיש כי העלויות הן דינאמיות, כל דרישה נוספת עשויה להוביל לכך שהמחיר ישתנה בהתאם.

מה שאתם צריכים לעשות זה לדעת כי אתם עושים בחירה נכונה וטובה בשבילכם. אל תבחרו בהצעת מחיר מודד הכי זולה רק בגלל שהיא נשמעת אטרקטיבית יותר לעומת האחרות.

המחיר הוא שיקול אחד מיני רבים שיהיה עליכם לקחת אותו בחשבון. המחיר הממוצע של מיפוי פוטוגרמטרי באמצעות רחפנים / כטבמ"ים מתחיל מ-2,500 ש"ח ויכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים.

המחיר הסופי של המדידה נקבע לפי גודל השטח, מיומנות החברה והתזמון בו בחרתם להזמין אותה אליכם.

רויאל מדידות – מיפוי פוטוגרמטרי בעזרת מומחים

אם אתם כאן סימן שאתם רוצים לבצע מיפוי פוטוגרמטרי, אך למי כדאי לכם לפנות? חברת רויאל מדידות היא הכתובת לכל מי שמעוניין לבצע מדידת פוטוגרמטריה.

מה מייחד את רויאל מדידות לעומת כל חברת מדידה אחרת? ניסיון של 15 שנות מדידה שגורם לכל בחירה להיות נכונה ומדויקת.

השימוש בציוד מתקדם, כזה שלא תמצאו אצל כל חברות המדידה בישראל, והפריסה בכל הארץ שבזכותה תדעו שיש לכם אל מי לפנות בכל רגע לצורך ביצוע מדידות.

5/5 - (36 דירוגים)

מאמרים נוספים