רויאל מדידות

מודד מוסמך זמין עכשיו!

מפה מצבית טופוגרפית

ציוד מדידה מתקדם נועד על מנת שיהיה אפשר לקבל את הנתונים הכי מדויקים שיש. הרי בשביל מה עושים מדידה, אם לא כדי לקבל את תמונת המצב הכי אותנטית שאפשר לקבל? מפה טופוגרפית היא בעצם התוצר שאותו מקבלים בזכות השימוש באותם מכשירים מתקדמים. בזכות מפה מצבית אפשר לקבוע מה יהיה הצעד הבא של הפרויקט הניצב לפניכם.
מפה מצבית מודד מוסמך

☑️ הכנת מפה טופוגרפית מצבית

☑️ שירותי מדידה עבור קבלנים ויזמים

☑️ מפת מצבית מדויקת לפי קנה מידה

☑️ זמינות מידית ומחירים הוגנים.

☑️ למחיר עבור מפה מצבית טופוגרפית:

חייגו עכשיו 077-9967404 📞

מה זה מפה מצבית טופוגרפית?

לפני שנסביר על הכנת מפה טופוגרפית, חשוב להבין מה זאת המפה הזו. המפה בעצם מביאה לידיי ביטוי את המציאות בשטח בצורה של שרטוט. באמצעות הסתכלות במפה מצבית, אנשי המקצוע יוכלו להחליט מה יהיה הצעד הבא שלהם.

לא מן הנמנע כי בזכות אותה מפה אפשר להימנע מכל מיני בעיות שהיו יכולות לצוץ מעל לפני השטח. שרטוט מפה טופוגרפית מתאר את גודל השטח, כל מיני בליטות שנמצאות מעל לפני השטח.

ללא המפה תתקשו להתחיל את הפרויקט בצורה הנכונה, ואף אחד לא ידע כיצד הוא יסתיים. זוהי הסיבה שבגללה בכל פרויקט בניה חובה קודם כל להכין מפה מצבית, רק לאחר מכן מתקדמים לשלבים הבאים.

מפה מצבית מה זה
מפה מצבית מה זה

הנראות של מפה מצבית

עליכם להבין כי מפה טופוגרפית חייבת לעמוד בקריטריונים ברורים כדי להיות נכונה ומדויקת. בכל הנוגע לקנה המידה היא חייבת להיות ביחס קנה מידה של 1:250.

הגבולות של השטחים השונים בתוך המפה חייבים להיות מסומנים בצורה ברורה וחד משמעית. מודדים מוסמכים גם דואגים לסמן את כיוון הצפון כדי שיהיה אפשר להתאים את המפה למצב בשטח.

ככל שהמפה תהיה יותר ברורה, כך מן הסתם יהיה יותר קל לעבוד איתה. לא פעם יצא לנו לראות מפת מדידה טופוגרפית לא ברורה, כזו שאי אפשר היה ניתן לעבוד איתה. רק מפות טופוגרפיות ברורות מאפשרות עבודה טובה ורציפה של כל מי שנדרש להשתמש בהן.

הכנת מפה טופוגרפית מצבית
הכנת מפה טופוגרפית מצבית

איך מבצעים מדידות ליצירת מפות טופוגרפיות?

יצירת מפה טופוגרפית היא לא דבר של מה בכך, חובה לבצע את המדידה בצורה מדויקת ונכונה. על מנת ליצור את המפה המצבית כמו שצריך חובה לפנות למודד מוסמך עם ידע וניסיון.

לאחר מכן תוכלו להתקדם אל עבר השלב הבא, בו יהיה עליכם להבין כיצד מבצעים את המדידה עצמה. מודד מוסמך נדרש להגיע עם ציוד מדידה מתקדם שמאפשר לו לעבד את הנתונים לכדי מפה מצבית.

בלי ציוד מתקדם יהיה קשה עד כמעט בלתי אפשרי להגיע אל הנקודה בה אתם רוצים להיות. באותה הזדמנות נגיד כי משרד מדידות יכול להשתמש בכל פעם בציוד מדידה קצת שונה.

לאחר שהמודד יגיע עם הציוד, הוא צריך לאסוף את הנתונים שאותם הכלים המתקדמים מציגים בפניו. מדובר על מכלול שלם של נתונים, אותם צריך לעבד על מנת ליצור מפת מדידה מדויקת.

זוהי הסיבה שבגללה אי אפשר להתפשר על מודד שאינו מוסמך, הרי הוא לא ידע כיצד לעבד את הנתונים. עיבוד הנתונים לכדי מפה טופוגרפית זוהי ככל הנראה המשימה הכי קשה של המודד.

ללא הידע והניסיון הנדרשים, יהיה קשה לבצע את המשימה הזו בצורה משביעת רצון. לפיכך אין מקום לטעויות או לפשרות בעת יצירת מקרא מפה טופוגרפית, חובה לחפש את האיש הנכון.

מדידת שטח למפה טופוגרפית – מתי משתמשים בה?

המפה המצבית היא בעצם המסמך הרשמי אותו תוכלו להגיש לרשויות המקומיות לקבל היתר בניה. מדובר על מסמך מקיף שבו מצויים כל הפרטים אותם הרשות המקומית רוצה לבחון.

בו בזמן ישנם כאלה שאת המפה הטופוגרפית מגישים לקבלנים ולאנשי מקצוע נוספים באתר הבניה. השימושים באותן מפות טופוגרפיות הם רבים, מעבר למה שתעלו על הדעת. ברגע שיש לכם מפה מצבית בהישג יד, תוכלו לבחור באיזה טיימינג ותזמון להשתמש בה.

יש כאלה שדואגים תמיד לסחוב אותה איתם, כך הם יוכלו להשתמש בה בכל מקרה שהוא. היתרון של יצירת מפה טופוגרפית היא שמדובר על השקעה חד פעמית שניתן להשתמש בה רבות.

בכל פעם שיהיה חוסר הבנה בכל הנוגע לשטח שניצב לפניכם, ניתן יהיה להשתמש באותה מפה חשובה.

מחיר מפה מצבית
מחיר מפה מצבית

מחיר מפה מצבית מודד מוסמך

כמה לרוב תצטרכו לשלם לחברת מדידות על מנת שתהיה לכם מפה מצבית אמינה ומדויקת? זוהי שאלה שכל מי שמזמין מודדים מוסמכים ימצא את עצמו שואל. עוד לפני שנספר לכם על המחיר, צריך להדגיש כי מדובר על הוצאה כספית חד פעמית.

אינכם הולכים להוציא את הסכום הזה באופן קבוע, הרי במפה תוכלו להשתמש במשך מספר חודשים ברציפות ללא שום קושי. מהסיבה הזו משתלם ליצור מפה מצבית, ולא לקוות כי הנתונים שנמצאים בידכם יהיו הנתונים הכי מדויקים.

המחיר של הכנת מפה טופוגרפית נע בין 1,800 ש"ח עד 3,500 ש"ח במרבית המקרים. כאשר המחיר הסופי נקבע בהתאם לגודל השטח ולפי הציוד בו משתמשים לצורך ביצוע המדידה עצמה.

מה קורה לאחר הכנת מפה מצבית?

עכשיו שאתם יודעים טוב מאוד מהי מפה מצבית, בוודאי תשאלו את עצמכם מהו השלב הבא? מהרגע שהמפה המצבית אצלכם ביד ניתן יהיה להתקדם בהליך הבנייה עד להשלמתו.

את המפה הטופוגרפית תשלחו לרשות המקומית כדי לקבל את היתר הבנייה המיוחל. כפי שאתם מבינים ללא היתר בנייה, לא תהיה אפשרות להתקדם בתהליך ולבצע את הבנייה כמתוכנן. לאחר קבלת היתר הבנייה תוכלו לבחור את הקבלן שילווה אתכם לאורך הדרך בביצוע הבנייה.

מפת מדידה להיתר יכולה לשמש גם את הקבלן על מנת שהוא יבצע את הבנייה כפי שתכננתם. פתאום בין רגע תראו איך החלום שלכם לבניית בית החלומות הופך למציאות ברת השגה.

מפת מדידה מצבית
מפת מדידה מצבית

רויאל מדידות – הכנת מפה טופוגרפית מקצועית!

מחפשים מפה טופוגרפית? הגיע הזמן לעבור מחיפושים למעשים. המומחים של רויאל מדידות כאן כדי לסייע לכם ביצירת מפה טופוגרפית מצבית בהתאמה אישית בשבילכם.

הצוות המיומן מגיע עם רזומה עשיר, 15 שנות ניסיון במדידת שטחים ובתים. הצוות משתמש בציוד משוכלל וחדיש כדי לספק לכם את מפת המדידה הכי מדויקת שיש. לא משנה היכן אתם מתגוררים, הצוות של רויאל מדידות ידאג להגיע אליכם בהקדם.

5/5 - (36 דירוגים)

מאמרים נוספים