רויאל מדידות

מודד מוסמך זמין עכשיו!

רישום פרצלציה

חילוקי דעת הם חלק מחיינו, בטח אם מדובר על חלוקה של קרקעות בין מספר גורמים. רישום פרצלציה נועד על מנת לפתור את העניין, כאשר ניתן יהיה להמשיך בעבודה. הגיע הזמן שתבינו מה זה פרצלציה, ובאילו מקרים יהיה עליכם לבצע אותה. יכול להיות שהפתרון הנכון בשבילכם נמצא ממש מתחת לאף, אך אינכם מודעים אליו.

רישום פרצלציה
רישום פרצלציה

☑️ ביצוע רישום פרצלציה בטאבו 

☑️ ביצוע פרצלציה רצונית והסכם שיתוף

☑️ מדידות מדויקות עם אחריות

☑️ זמינות מידית ומחירים הוגנים.

☑️ להצעת מחיר עבור רישום פרצלציה:

חייגו עכשיו 077-9967404 📞

מה זה פרצלציה?

אנו מבינים כי המון אנשים אינם מכירים את המונח החשוב הזה. רישום פרצלציה הינו הליך מדידה קריטי וחיוני שיכול למנוע עוגמת נפש וכאבי ראש רבים. פרצלציה נועדה לעשות סדר וחלוקה מחדש של חלקת שטח לגביה קיימת אי הסכמה.

בעגה המקצועית המונח הזה נקרא "איחוד וחלוקה מחדש" של הקרקע, דבר שמסביר את מהות המהלך. לאחר שמבצעים רישום כמו שצריך ניתן יהיה לגשת לרשם המקרקעין ולהסדיר את הרישום כחוק.

עד שאין הסכמה בין כל הנוגעים בדבר, לא תהיה אפשרות לבצע רישום כחוק. מהסיבה הזו פרצלציה היא חשובה, הכרחי שהיא תתבצע על ידי מומחים בתחום.

חברת מדידות מנוסה תהיה הגורם הניטראלי היחיד שיכול לעשות את המלאכה בצורה המיטבית. עכשיו שאתם מבינים את ההגדרה, ניתן יהיה להתקדם ולתת טיפים לביצוע הרישום.

מה זה פרצלציה
מה זה פרצלציה

כיצד מבצעים רישום פרצלציה?

לשמחתכם אינכם צריכים להיות אלו שאמורים לבצע את הרישום ואת החלוקה מחדש. פרצלציה למגרש נעשה על ידי משרד מדידות מנוסה שיעמיד לרשותכם מודד מוסמך.

המודד המוסמך מכיר את המונח על בוריו, ויודע בדיוק כיצד לבצע את עבודתו. מרבית החברות שמבצעות פרצלציה של מגרש מעניקות סיוע מקיף לנוגעים בדבר.

החל מהמדידה עצמה, דרך הסבר על תוצאותיה ועד להסדר הרישום ברשם המקרקעין. השאיפה תהיה כי לאחר סיום המלאכה ניתן יהיה לחזור לשגרת החיים הרגילה.

כאשר כל אחד מהצדדים יודע בדיוק מהו השטח שלו, אף אחד לא ינסה לקחת מהשני את שמגיע לו. בזכות רישום פרצלציה בטאבו המון סימני שאלה שהיו קיימים עד כה יהפכו לסימני קריאה חד משמעיים.

מתי צריך לעשות איחוד וחלוקה מחדש?

רישום פרצלציה נעשה כאשר מתגלים פערים בחלוקת הקרקע סין מספר אנשים. כאשר כל אחד מהם ינסה לקבל חלקת קרקע גדולה יותר, כל זאת על חשבון האחרים. לרוב עושים את הרישום מכיוון שלא התבצע רישום מסודר קודם לכן בעת חלוקת הקרקע והשטחים.

במקרים מסוימים ניתן לגלות כי החלוקה שנעשתה לא הייתה שוויונית או לא נעשתה בצורה מדויקת. בזכות מודד מוסמך שמגיע מטעם חברת מדידות מסדרים את העניינים ונותנים לכולם את המגיע להם.

עם השלמת החלוקה עוברים לשלב הבא שהוא רישום מקרקעין ברשם המקרקעין. לאחר רישום וביצוע פרצלציה ניתן יהיה להתחיל לבנות על הקרקע ולבצע את התוכניות כסדרן.

רישום פרצלציה בטאבו
רישום פרצלציה בטאבו

יתרונות רישום פרצלציה בטאבו על ידי חברת מדידות

4 סיבות למה כדאי לכם לבצע רישום פרצלציה דרך חברת מדידות:

חברת מדידות הינה גורם ניטראלי

כאשר מתגלים פערים בין מספר אנשים חובה לחפש את הגורם הניטראלי שיעשה סדר. חברת מדידות המתמחה בביצוע רישום פרצלציה נכנסת לתמונה כדי לעשות סדר.

היא אינה מגיעה עם מניעים זרים ואינה פועלת מטעם אף אחד מהנוגעים בדבר. כל רצונה יהיה להגיע למצב בו כולם מבינים מהו השטח שעומד לרשותם.

מדידת השטח וביצוע פרצלציה במהירות

כל זמן שלא מסדירים את רישום הקרקע ברשם המקרקעין לא תהיה אפשרות להתחיל בהליך הבניה. חברה המספקת שירותי פרצלציה תעשה את העבודה שלה במהירות רבה.

אינכם צריכים להמתין חודשים ארוכים כדי שיוסדר כל נושא הרישום של הקרקעות ברשם המקרקעין.

מדידות מדויקות על ידי מומחים

אולי נראה לכם כי מדידת שטח הינה דבר קל, אך המציאות תגלה לכם דברים שונים בתכלית. הרישום ידרוש בין היתר ביצוע מדידות מדויקות שיתירו את כל חילוקי הדעות.

רק חברת מדידות מנוסה עם ידע וניסיון בתחום תוכל לעשות זאת כמו שצריך ולהביא את כולם לעמק השווה.

ניסיון רב בביצוע פרצלציה ורישום בית משותף

אין לכם מושג מהו רישום פרצלציה? מי שלא מתעסק עם מדידות באופן קבוע אינו מבין את מהות הדברים. גם אחרי קריאת המאמר אינכם הופכים להיות מומחי רישום פרצלציה בטאבו.

לחברת מדידות מנוסה יש את כל הכלים ואת הידע הנדרש כדי לבצע את המשימה החשובה הזו באופן האידיאלי.

פרצלציה רצונית
פרצלציה רצונית

כמה זמן לוקח לעשות פרצלציה?

ישנה חשיבות גבוהה לסיים את חילוקי הדעות בהקדם כדי שניתן יהיה להמשיך לשלב הבא. רישום פרצלציה אינו לוקח זמן רב, בתנאי שהמדידה נעשית על ידי מומחים בתחום.

מדידה עבור פרצלציה נמשכת כמה שעות בשטח, בסופה הצדדים מקבלים את הנתונים בצורה מדויקת. יכול להיות שהחלוקה הסופית תתפרס על פני כמה ימים נוספים, אך לא מעבר לכך.

כל זאת שונה בהשוואה למדידות שנעשות על ידי אנשי מקצוע לא מיומנים שיכולות לקחת זמן. פרצלציה בנחלה ובמושבים חייבת להתבצע על ידי מודדים מוסמכים שמגיעים עם ידע והבנה בתחום.

רק כך תשיגו רישום מדויק ואמין, אך גם כזה שיתבצע במהירות. לאחר שתושלם המשימה ניתן יהיה לעשות רישום של פרצלציה טאבו דרך רשם המקרקעין.

מה זה פרצלציה לא רצונית?

הנטייה הטבעית תהיה כי את הרישום והמדידה יזמינו בעלי הקרקע בניהם ישנה מחלוקת. אך כפי שאתם מבינים לא תמיד שני הצדדים יהיו מעוניינים לעשות פרצלציה של מגרש.

לכל צד יש את המניעים שלו, כאשר כל אחד מהם חושב על טובתו האישית בלבד. במקרה בו בעלי הקרקע מזמינים את הרישום מדובר על פרצלציה רצונית שנעשית בהסכמה.

אך ברגע שאין הסמכה בין הצדדים מגדירים את הסיטואציה כפרצלציה לא רצונית. הדרישה לבצע פרצלציה לא רצונית בטאבו מתבצעת על ידי הועדה המקומית לתכנון ולבנייה.

המטרה של רישום פרצלציה באופן הזה תהיה להגיע לחלוקה נכונה של הקרקע אפילו במחיר של התנגדות. בסופו של יום אי אפשר שאחד הצדדים יהיה זה שיקבע לכל השאר מה יעלה בגורל הקרקע שבבעלותם.

הזמנת רישום פרצלציה
הזמנת רישום פרצלציה

מי אחראי להזמין רישום פרצלציה?

האינטרס לבצע רישום פרצלציה וחלוקה מחדש אמור להיות אינטרס משותף של כל הנוגעים בדרך. אם רק צד אחד יהיה מעוניין לבצע את הרישום, זוהי מן הסתם תהיה בעיה להמשך.

האחריות על הזמנת פרצלציה מוטלת על כל הנוגעים בדבר, כל מי שבבעלותו נמצאת הקרקע. לאחר השלמת ההליך ניתן יהיה לחלק בצורה נכונה ומדויקת את הקרקעות בין כולם. ישנה אפשרות למנות אדם אחד מתוך כל בעלי הקרקעות שיהיה אחראי על לקיחת היוזמה.

אך חשוב להבהיר, כי ההסכמה לביצוע הרישום חייבת להיות מצד כל בעלי הקרקעות. כפי שאמרנו אם אינה הסכמה גורפת בנוגע לצורך ברישום פרצלציה מדובר על פרצלציה לא רצונית.

איך משכנעים את כולם לבצע פרצלציה?

כפי שאמרנו המניעים של כל אחד מהצדדים עשויים להיות שונים כאשר מסתכלים על השורה התחתונה. יש כאלה שטוב להם כל הבלגן הזה, אחרים שפחות קריטי להם להתחיל את הפרויקט.

איך בכל זאת מביאים את כל הצדדים להסכמה כי מוטב לבצע רישום פרצלציה? הדרך הנכונה להשיג הסכמה גורפת תהיה להציג את היתרונות של פרצלציה בבניין משותף. הבהירו לכל אחד מהצדדים כי אין מנוס מאשר לבצע חלוקה מחדש של השטח.

ניתן אפילו לבצע חישוב עלות פרצלציה כדי להמחיש שהיא משתלמת בראייה לטווח הרחוק. לאחר יצירת תכניות לצרכי רישום (תצ"ר) אפשר סוף כל סוף לפתור את הפלונטר ששיבש את העבודה הסדירה.

מחירון פרצלציה - מחיר ועלות
מחירון פרצלציה – מחיר ועלות

כמה עולה לעשות רישום פרצלציה?

עלות פרצלציה עשוי להיות מתעתע מכיוון שהוא כולל בתוכו כל מיני משתנים. בין היתר אגרות שיהיה על בעלי הקרקע לשלם כדי לבצע את הרישום ברשם המקרקעין.

קודם כל ישנו צורך לשלם על עלות המדידה כפי שעושים בכל פעם שמזמינים מדידות הנדסיות. מחירון פרצלציה נע בד"כ החל מ-7,500 ₪ ועשוי להגיע גם לעשרות אלפי שקלים, הרישום כולל בד"כ ליווי של עו"ד מקרקעין והגשת התכניות לרשויות.

בעת ביצוע פרצלציה ישנה דרישה לשלם אגרה בסכום של 133 ש"ח על כל חלקה. מעבר לכך ישנם דמי היוון שמגיעים עד 29.25 אחוזים משווי הקרקע.

רויאל מדידות – ביצוע מדידות לצורך רישום פרצלציה!

התעוררו חילוקי דעות בנוגע לחלוקת השטח בין האנשים המחזיקים בבעלותו? חברת רויאל מדידות נכנסת לתמונה כדי לבצע פרצלציה בצורה המיטבית.

לחברה יש ניסיון של 15 שנה בתחום, כך שהיא יודעת כיצד ליישב מחלוקות בהקשר הזה. החברה תבצע את המדידה עם ציוד מתקדם כדי להבטיח חלוקה הוגנת ושווה בין כל הנוגעים בדבר.

בזכות המוניטין הרב של רויאל מדידות היא מספקת שירות בכל הארץ. כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לבצע רישום פרצלציה יהיה להזמין את המומחים אליכם!

מאמרים נוספים בנושא